How Can We Help?
Sieć WiFi w magazynie
Sieć WIFI w magazynie. Żyjemy w erze cyfrowej, a zapotrzebowanie na mocne, niezawodne sieci WLAN przeniknęło na wiele rynków, w tym zaznaczyło silnie swą obecność w magazynach i w innych środowiskach przemysłowych. Jeżeli chodzi o WiFi, rozwój tej technologii znacząco wpłynął na rozwój zarządzania zasobami magazynowymi wypierając tym samym zwykłą kartkę i długopis. Pojawiło sie więcej urządzeń zależnych od technologii bezprzewodowych. Zmiany te mogą zwiększyć produktywność i rentowność, ale wymagają inwestycji w odpowiednią infrastrukturę i inżynierów sieci bezprzewodowych przygotowanych do stworzenia sieci bezprzewodowej, która spełnia unikalne potrzeby i uwzględnia układ fizyczny magazynu.
Magazyny mają bardzo szczególne wymagania, jeśli chodzi o zapewnienie zasięgu Wi-Fi z wielu różnych powodów.
Przede wszystkim jednak jest to wymagające środowisko w kategoriach częstotliwości radiowych – często występują wysokie sufity, duża ilość regałów metalowych, tłumienie RF stale się zmienia (napełnianie i opróżnianie półek, wózki widłowe przenoszące obciążenia itd.). Urządzenia pracujące na magazynach są zwykle małe, zatem wymagają dobrego zasięgu sieci WLAN.
Same urządzenia są bardzo zróżnicowane, ale są wykorzystywane w celu zapewnienia wysokiej wydajności pracy. Istnieje szereg urządzeń automatycznej identyfikacji, od tych, które zapewniają połączenie audio, aby szczegółowo określić, co powinno być zebrane z półek, aż do standardowego skanera kodów kreskowych do rejestrowania po wybraniu produktów. Część z nich używa częstotliwości 2,4 GHz, inne 5 GHz. W środowiskach magazynowych są często używane w trybie pracy w czasie rzeczywistym, a pracownicy otrzymują on-line szczegółowe informacje o przedmiotach, które mają pobrać / wydać.
A zatem wszelkie problemy z transmisją mogą oznaczać, że pracownicy będą zmuszeni odczekać, aż sieć się odbuduje, przekalibruje. Skumulowany efekt na całej zmianie to mniejsza wydajność pracy magazynu i straty dla przedsiębiorcy.
Technologie bezprzewodowe i mobilne zrewolucjonizowały wydajność i produktywność operacji magazynowych. Bezprzewodowe połączenia sieciowe zapewniają sprzedawcom detalicznym jasny, bieżący widok wszystkich działań podejmowanych w magazynie i umożliwiają wydajne liczenie i śledzenie zapasów, poprawiają dokładność realizacji zamówień i zapewniają pracownikom komunikację w czasie rzeczywistym.
Zalety posiadania Wi-Fi w magazynie
Śledzenie zasobów: dzięki łączności bezprzewodowej przedsiębiorstwa mogą automatycznie śledzić wszystkie zasoby magazynowe w czasie rzeczywistym, zwiększając wydajność pracowników i maszyn. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii RFID i zintegrowaniu jej z siecią systemu, mają możliwość śledzenia miejsca pobytu każdego przedmiotu przez cały czas. Pomaga to nie tylko w zapobieganiu stratom, ale także w szybkiej realizacji zamówień.
Ilość zapasów: żaden sprzedawca nie chce pozostawać bez najpopularniejszych produktów, ale też nie chce nadwyżki. Nadmiar zapasów generuje niechciane koszty. Dokładna inwentaryzacja zapewnia dane potrzebne do precyzyjnego prognozowania zapotrzebowania na produkty i zapasy. Dokładna inwentaryzacja umożliwia również przekazywanie klientom aktualnych informacji, co jest szczególnie ważne, gdy dany produkt nie jest już dostępny lub go brakuje.
Komunikacja głosowa i transmisja danych: komunikacja głosowa i transmisja danych w czasie rzeczywistym usprawnia zarządzanie zadaniami i projektami pracowników. Mobilne urządzenia komunikacyjne dają menadżerom sposób na to, co dzieje się w magazynie. Bezprzewodowa komunikacja głosowa okazuje się szczególnie przydatna w sklepach wielkopowierzchniowych. W międzyczasie systemy VoIP oparte na Wi-Fi, w przeciwieństwie do systemów komórkowych, zapewniają sprzedawcom w magazynach silne i wyraźne sygnały dla połączeń przychodzących, dzięki czemu pracownicy mogą odpowiadać na zapytania telefoniczne z dowolnego miejsca w placówce, zamykając większą sprzedaż i utrzymując wysoki poziom zadowolenia klientów.
5 elementów do rozważenia przy planowaniu instalacji WiFi w magazynie
Wysokie sufity – Wydaje się, że punkty dostępu mają lęk wysokości. Na pewnej wysokości sygnały bezprzewodowe zaczynają się rozpraszać. Pakiety są tracone i prędkości przesyłu spadają. Sieć nie działa prawidłowo. Większość punktów dostępowych działa optymalnie, gdy zamontowane są od 3 do 6 metrów nad ziemią. Większość punktów dostępowych odczuje gwałtowny spadek jakości działania, gdy zamontowany jest na wysokości 12 metrów i więcej. Średni sufit magazynu unosi się na wysokości od 9 do 15 metrów. Niektóre magazyny mają sufity, które są jeszcze wyższe i aby je zrekompensować, należy wykorzystywać punkty dostępowe, które można montować poziomo i pionowo, np. na słupach, ścianach i innych strukturach, aby osiągnąć wysokość sygnału bezprzewodowego z dowolnej wysokości.
Unikalne układy pokrycia sieci – Niektóre magazyny wymagają zasięgu sieci bezprzewodowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bez ujednoliconego systemu zarządzania i strategicznie rozmieszczonych punktów dostępowych ucierpi wydajność sieci i zyski.
Nie wszystkie magazyny są prostokątne. Niektóre mają pomieszczenia wewnątrz i na zewnątrz, które wymagają zasięgu sieci bezprzewodowej. Inne magazyny są wyposażone w sąsiadujące biura, które również wymagają dostępu bezprzewodowego. W tego typu środowiskach przemysłowych wdrażamy sprzęt sieci bezprzewodowej klasy korporacyjnej z ujednoliconym systemem zarządzania. Ten system pozwala pracownikom przenieść się z biura do obszarów wewnątrz i na zewnątrz bez utraty sygnału WiFi lub konieczności podłączenia urządzenia do nowej sieci bezprzewodowej. Ten rodzaj bezproblemowego środowiska prowadzi do zwiększenia wydajności i zwiększenia przychodów.
Ekstremalne warunki – niskie temperatury mogą wpływać na wydajność urządzeń sieci bezprzewodowych. Punkty dostępu na ogół nie pracują dobrze w ekstremalnie niskich temperaturach. Nawet najlepsze wewnętrzne punkty dostępu przestaną działać, jeśli temperatura spadnie poniżej 32 stopni. Urządzenia po prostu nie są przystosowane do pracy w ekstremalnych środowiskach przemysłowych, takich jak te znajdujące się w magazynach chłodniczych. Aby zrekompensować ujemne temperatury, zainstalujemy obudowy z wbudowanymi mechanizmami grzewczymi, aby utrzymać punkty dostępowe w idealnych temperaturach w celu uzyskania maksymalnej wydajności bezprzewodowej
Projektowanie magazynowe – regały metalowe mogą osłabić wydajność sygnału bezprzewodowego do takiego stopnia, że staje się bezużyteczny na poziomie gruntu. Oprócz rodzaju inwentarza przechowywanego w magazynie, musisz pomyśleć o samej infrastrukturze pamięci masowej. Każdy punkt dostępu, niezależnie od producenta, działa najlepiej w szeroko otwartym środowisku. Zazwyczaj wykonane z metalu, regały magazynowe i słupy magazynu będą degradować sygnał sieci bezprzewodowej. Dlatego często widzi się dużą liczbę punktów dostępowych wdrożonych w środowisku magazynowym lub przemysłowym, chociaż tylko kilkadziesiąt urządzeń wymaga połączenia bezprzewodowego.
Przechowywane zapasy magazynowe – niezależnie od tego, czy w magazynie przechowywane są artykuły spożywcze, szkło, drewno lub metal, każdy element ma swój niepowtarzalny wpływ na zasięg sygnału bezprzewodowego. Praca nad tymi zmiennymi może być koszmarem dla niedoświadczonych inżynierów. Niektóre magazyny przechowują kombinacje typów materiałów. W takim przypadku ważne jest, aby dostawca sieci bezprzewodowej uwzględniał rodzaje zapasów magazynowanych przez magazyn, a także poziomy regałów, na których przechowywane są te materiały.
Jak różne materiały wpływają na wydajność Wi-Fi w środowisku przemysłowym
Metal – WiFi to sygnał radiowy, a fale radiowe są tworzone przez zmienne pola elektromagnetyczne. Metal jest zarówno przewodnikiem elektryczności, jak i magnetyzmu, więc metalowe regały, słupy i inwentarz pochłaniają sygnał bezprzewodowy. Im więcej materiałów metalowych masz w swoim magazynie, tym słabszy będzie sygnał bezprzewodowy. Często zaleca się instalowanie punktów dostępowych w każdym przejściu do magazynu, aby mieć pewność, że zasięg nie zostanie poważnie naruszony przez ciężkie środowiska metalowe.
Woda – Woda i materiały o wysokiej zawartości wody, podobnie jak produkty, nie tylko blokują sygnały bezprzewodowe, ale także bardzo dobrze pochłaniają fale radiowe w paśmie 2,4 GHz. Punkty dostępu, z których korzystamy, są zwykle dwupasmowe i emitowane w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz. Niektóre jednak starsze urządzenia wykorzystywane przez pracowników magazynu nadal polegają wyłącznie na częstotliwości 2,4 GHz.
Drewno – podobnie jak woda, materiały drewniane absorbują sygnał bezprzewodowy, zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Magazyny przechowujące drewniane meble lub wykorzystujące drewniane skrzynie muszą uwzględniać tłumienie sygnału bezprzewodowego spowodowane jego stanem magazynowym.
Jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem swojego magazynu o nowe technologie zapraszamy do kontaktu.